View Single Post
Stary 10-09-2009, 09:47   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCI - odpala i gaśnie

Cytat:
Napisał piotrek 74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgodzę się z tobą ale nie do końca bo mi nieraz wcale nie chciał zapalić ,wymieniłem na nowy i i jeszcze gorzej jest niż było (500pln teraz leży na półce) ,ale kolega miał bardzo podobny przypadek jak ty zapalał mu tylko na 2-3 sek i gasł,nie raz pracował dłużej ale po naciśnięciu gazu od razu gasł (wymienił czujnik ciśnienia na listwie i wszystko gra i buczy)
Ps.dla sprostowania opisuje przypadek na fiatowskim motorku Jtd Ford może mieć inaczej
Napisz co jak się uporasz z tym fantem
Dzieki chlopaki za pomoc. Wlasnie chce uniknac 500-1000zl na polce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety silnik ktory kupilem byl golusienki, bo spece z Forda stwierdzili, ze wyrzuca wszystko co z niego zdjeli (uszkodzona pompe, czujniki itd). Mam tylko szyne i to bez czujnika.
Problem ktory opisujesz odpowiadalby mojemu choc teraz jak odpala normalnie to gasnie jeszcze szybciej i nawet nie moge sprawdzic jak reaguje na gaz.
Wczesniej nie mogl odpalic, krecil, rozkrecal sie, odpalal i po prostu gasl. Czasami nawet pochodzil z 10-20 sekund. Po zgasnieciu nie zapalala sie zadna kontrolka bledu, co raczej nie wskazuje na pompe.
Teraz odpala raz na 2-3, raz tylko na 1 sekunde.
Problem w tym, ze auto stalo min 6 miesiecy i np od tego zastaly sie wtryski. Moze i zawory co swoje dostaly, nie wiem...
Myslalem o crash sensor, ale tu jest jeszcze wieksza maniana. Diesle niby go nie maja w slupku, ale jest sam sensor w pasie przednim ktory jest odkrecony. Ten odpowiada za poduszki, ale czy tylko?


Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak zachowuje się kontrolka immobilisera? Miga? Gaśnie?
Czy myslisz o diodzie nad zegarem? Kurcze nie sprawdzilem nawet, ale odrzucalem to, bo na bazie innych aut brak immo powinien zabronic nawet krecenia rozrusznikiem (lub tylko krecenie nim). Moze tu jest inaczej. Mam tylko master z niebieska kropka, wiec powinien pasowac. Do moj drugi Ford wiec nadal sie ucze jak sie rozni od Opla ktorego znam prawie na wylot.

Wszystko jest ruletka, a jak czytam i widze "mechanikow" to mi sie wlos staje. Szczegolnie tutaj mechanik jest specem jak potrafi wyjac wtrysk, wlozyc nowy i zaprogramowac. To i ja umiem


No i jeszcze jedno pytanie - wiem, ze mozna zmusic ELMa do komunikacji ze starymi Fordami. CZy ktos ma w tym jakies praktyczne doswiadczenie? Nie wiem co kupic. ELMem mozna cos diagnozowac, ale Rormidable koduje wtryski i chyba nie ma mozliwosci komunikacji na starym ststemie jak ELM.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem