View Single Post
Stary 20-09-2006, 01:13   #5
szaman013
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2006
Skąd: Toruń
Postów: 50
Domyślnie Re: [MKIII] Woda wcieka do kabiny w okolicach nóg pasażera..

Cytat:
Napisał Bart
Jak w temacie... Po obfitym deszczu wykładzina nad stopami pasażera (za schowkiem) robi się mokra... Pod wykładziną na podłodze tez czuć wilgoć...

Gdzie szukać przyczyny i jak jej zaradzic?

Z góry dzięki.
Cześć
Ztą wodą to może być tak że są mi znane 3 przypadki pojawiania się wody w tym miejscu.
1. to opisywany wyżej
2. to woda dostająca się uszczelką drzwiową
3. to otwór powstały w miejscu łączenia blach taka mała szczelinka gdzie w jakiś sposób zabrakło uszczelnienia. najczęściej znanym miejscem jest właśnie prawy narożnik a żeby się tam dostać należy wyjąć schowek, odpiąć wykładzinę podłogową i ją odgiąć tak aby dostać się do gołej blachy.
Trochę trzeba się powyginać aby zająć dobre miejsce do obserwacji.Ponieważ jest to wysoko i w miejscu spawu słupka z pasem przednim podszybia.
Tak czy innaczej potrzebna jest druga osoba do lania wody a najciekawsze jest to że jak leje się wodę na samą szybę to powodzi nie ma a wystarczy lać na szczelinę styku błotnika ze słupkiem i powódż gwarantowana.
Ten 3 przypadek doświadczyłem sam osobiście i powiem Ci jeszcze że musisz zabrać się za to czym prędzej gdyż wykładzina schnie b.długo a jak to zaniedbasz to zapach stęchlizny gwarantowany !
Mój atak suszenia odbywał się na dwa fronty bo odgiąłem wykładzinę ile się da i suszyłem od spodu i z góry dzięki temu do najgorszego nie doszło.
A wszystko za sprawą strużki cieknącej przez jakiś czas w czasie opadów lub mycia i w pewnym momencie uzbierało się tyle wody że klepiąc wykładzinę można było usłyszeć chlapanie.
Powodzenia w szukaniu przecieku bo faktem jest że nie możesz tego tak zostawić.
__________________
FORD MONDEO III - brakuje na pokładzie videorejestratora i full wypasik nawet z kolorkiem.
szaman013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem