View Single Post
Stary 25-08-2015, 14:17   #13
kanti1983
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jak wymienić silnik krokowy i gdzie on jest ?

podepnę się pod temat. Niedawno zakupiłem FF 1.6 i mam ten problem z nierównymi obrotami na biegu jałowym. Poczytałem o wyczyszczeniu go zanim do wymienię.

Zdemontowałem, i od środka nie wyglądał na brudny, minimalny kurz w tym otworze który jest pusty. Natomiast drugi otwór jest zajęty przez tłoczek. I jego już nie wiem jak wyczyścić, małym palcem ledwo jestem w stanie go lekko wcisnąć przez ten wolny otwór, spryskałem kilka razy wd-40 oba otwory, wyczyściłem szmatką na sucho, skręciłem, podłączyłem akumulator i wtedy chodzi ł równo, trochę mniej niż 10k obr, przez dłuższy czas, ale podczas jazdy kiedy wciskam sprzegło już obroty falują dokładnie dwa razy za każdym razem, najpierw na dół potem do góry, potem drugi raz i w końcu się stabilizują, ale nie na równo, tylko minimalnie się zmieniają. Gazu nie mam. Przepustnica wyczyszczona przez poprzedniego właściciela.

Czy tylko wymiana tego silniczka, czy da się go jakoś rozłożyć? Bo z tego co widzę to nie da się go rozłożyć, jest tylko korpus i ten tłoczek schowany w środku.

Nie chcę tak jeździć zbyt długo, bo boję się że mi zgaśnie podczas jazdy
kanti1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem