Temat: [Mondeo 2007-2014] Samodzielna modyfikacja map/MPPS
View Single Post
Stary 04-03-2015, 11:28   #1
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Na forum pojawia się sporo ciekawych przeróbek naszych aut ale tego tematu chyba jeszcze nie było. Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie temat podniesienia mocy mojego auta-pomailowałem z różnymi firmami i ceny tej usługi mnie lekko zirytowały. Bluefin po przeliczeniu to również 2000pln. sporo. Czymże jest taki tuning - ściągnięciem pliku z ECU, przerobieniem pliku (albo i nie - o tym dalej), wgraniu do ECU i opcjonalnie zrobienia testów na hamowni.

1) Ściągniecie pliku z ECU - otwieramy Allegro i mamy cudo nazwane MPPS
2) jeśli już mamy plik należy go zmodyfikować - tu nie jest różowo bo programów typu freeware brak-są za to usługi modyfikacji plików, lub możliwość pobrania stuningowanych wsadów - do mojego 2.5T znalazłem wsad za 10euro. Oczywiście zawsze możemy ściągnąć mapę od wczesniej zrobionego auta...
Pamiętajmy że nasze auta są autami seryjnymi. filozofii więc nie ma... A jak nie to nawet "custom remap file service" jest dostępny.
3) Wgranie pliku do ECU patrz pkt.1 (I TO JEST NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZANA CHWILA)



Minusy
-nie wiemy co wgrywamy
-w profesjonalnym warsztacie z doświadczonym fachowcem mamy pewnośc że uzyskamy więcej (tylko tak naprawdę po co? myślmy - stosunek cena/jakośc). Bluefin też pewnie wgrywa jedną prekonfigurowaną mape do wszystkich aut danego typu.
-Chiński klon w połowie wgrywania może przerwać transmisję i moze nie być fajnie (i to niestety jest już mega duże zagrożenie).

Plusy
-Koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Satysfakcja z samodzielnej modyfikacji
-możliwość powrotu do oryginalnej konfiguracji pojazdu (samodzielnie)


Na allegro znalazłem już ofertę 85pln za kabel+wsady oryginalne i modyfikowane... lekko to straszy... Ale z drugiej strony na innych forach ludzie używają i działa. Niemniej są to inne sterowniki i inna komunikacja.


Dwa niestety jest dość dużo wątków o problemach z tymi kabelkami... Wtedy to już niestety zabawa z demontażem ecu i programatorami (co mnie np. nie przeraża pod względem technicznym, tyle że mi się nie chce dłubać). wstępnie widzę że nawet kupując BDM100+adapter to jeszcze dużo pieniędzy w kieszeni zostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


W związku pytanie:
Czy ktoś używał MPPS? A może gdzieś taki wątek już się pojawił a ja nie umiem używać wyszukiwarki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdr.
Marek
PS. Panowie fachowcy - Komentarze w stylu "poczytaj o tuningu" darujmy sobie. Żyjecie z tego więc rozumiem-sporo lat grzebania w różnego rodzaju elektronice mam za sobą. Aczkolwiek KONSTRUKTYWNE uwagi mile widziane (tudżież oferty z ludzką ceną-jestem leniwy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-06-2023 o 19:01
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem