View Single Post
Stary 17-11-2022, 12:32   #53
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Profil DW10F nie pasuje do tego silnika najwyraźniej, tym bardziej ten drugi.

Już pisałem że BCFA jest bardziej generyczny, ale testowany jest jak w opisie, tylko z konkretnym pojazdem (Turneo Custom..). Niestety nawet Ford nie ma jakiejś sensownej standaryzacji danych diagnostycznych u siebie.

Napisz maila z kodem silnika do mnie, spróbuję czegoś poszukać jak nie to wykonam zwrot zakupu. Z tych zrzutów ekranu też niewiele rozumiem, potrzebuję żebyś mi wysłał log diagnostyczny z aplikacji (w ustawieniach się to aktywuje, pojeździj trochę i potem mi to wyślij - tam jest taki przycisk do tego, najlepiej dla obu profili osobno). Gdybym miał takie auto do dyspozycji na testy to może byłbym w stanie wyłowić prawidłowe dane diagnostyczne dla tego konkretnego typu silnika, choć może coś ten log mi podpowie.

Co do zrobienia czegoś takiego na oryginalnym wyświetlaczu to zależy to od kilku rzeczy, ale pewnie taniej wyjdzie kupić inne auto ;-) Serio, zrewersowanie komunikacji MS/LS CAN bez gwarancji tego że da się coś konkretnego znaleźć. Ewentualnie jakaś dłubanina we wsadzie ICP czy tym module konsoli centralnej, ale teraz tam siedzi soft innego typu, to już nie ta liga grzebania w prostych wyświetlaczach czy telefonach typu Siemens s65 i / lub też samym ECU. To nie są proste rzeczy. Coś takiego tworzą entuzjaści którzy życia nie mają i nadmiar wolnego czasu albo tacy którym się płaci góry cebulionów lub tacy którzy wykradli know-how od producenta.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem