View Single Post
Stary 07-03-2013, 07:56   #6
lopez444
ford::beginner
 
Avatar lopez444
 
Imię: lopez
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: 100-lica
Model: Focus mk3 hatcback
Silnik: 1600 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: srebrny kolor, inny odcień zderzaka

Cytat:
Napisał piwosz84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie forumowiczów!

Mam na imię Maciek. Od nie dawna jestem chyba szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa II FL kombi 1,6 TDCI rok produkcji 2010. Pomógł mi go kupić znajomy, który ma tzw "wejścia" w serwisie forda w Cottbus w Niemczech. Autko ma lekko uszkodzony tył. Przebiega jak na ten rocznik ma dość spory 136 tyś kilometrów (ford jeździł w firmie). Na szczęście historia samochodu w 100% sprawdzona i pewna. Ciągle serwisowany w tym samym autoryzowanym serwisie forda, w którym go kupiłem, ale do sedna. Męczy mnie fakt, że zderzaki, a szczególnie przedni zderzak, ma dość znacznie ciemniejszy odcień od karoserii. Pytałem w serwisie i zapewniano mnie, że nic przy nim nie było robione. Sprawdzałem podłużnice, też wszystko OK. Wszystkie szpary, łączenia też wyglądają na oryginalne. Mam pytanie do innych użytkowników srebrnych fokus'ów, czy u was też tak to wygląda? Może ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe, że oryginalny lakier ma inny odcień na zderzaku jak na karoserii. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ps. poniżej dodałem zdjęcie mojego Forda.
Patrzac na zdjecie ewidentnie widac ze byl naprawiany.
Szczeliny maski - az do podszybia i przy prawym slupku (kierowcy) nie sa zachowane. Co wiecej szparka, czy przerwa jak wolisz przy blotniku takze jest za duza. W tej perspektywie trudno ocenic ramke (wlot, grill), ale takze wydaje sie lekko schodzic w dol. Dodatkowo kratka halogena jest zle spasowana. Poza tym jest to roznica o dwa tony, wiec zderzak nie jest od tego samochodu. Jesli nie masz przekonania, do mojej opinii - zdejmij zderzak i oblookaj date produkcji - porownaj z rocznikiem (miesiacem produkcji samochodu) a zapewne bedzie spora. O ile pokrywa silnika moze nie byc rowno (przesuniecie na zawiasie) to zderzak na bank nie jest od tego samochodu. Zreszta popatrz na lusterka - az tak sie chyba nie roznia ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lopez444 ; 07-03-2013 o 07:58
lopez444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem