View Single Post
Stary 20-03-2015, 15:59   #4
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Za niskie obroty...

Witam!
Na temat falujących obrotów i zbyt niskich podczas biegu jałowego było napisane już wszystko i tyle jest przyczyn ile powiązanych z tym tematem osprzętu.
Po sprawdzeniu już wszystkiego co dało się sprawdzić i wydaniu niemałych pieniędzy PROBLEM W DALSZYM CIĄGU WYSTĘPUJE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście benzyna czy LPG nie ma najmniejszej różnicy w działaniu silnika.

Jedyne co zauważyłem dzisiaj co nie daje mi spokoju i z tego powodu zakładam nowy temat to fakt iż gdy:

1. Auto stoi w pozycji gdzie przód samochodu jest niżej około 10 cm od tyłu efekt za niskich i falujących obrotów znika. Samochód idealnie utrzymuje obroty na książkowej wysokości około 900rpm, po włączeniu wszystkich odbiorników prądu pięknie wracają do swojego stanu.

Bardzo proszę o odpowiedź czemu występuje taka zależność jak w punkcie 1.? Co ma wspólnego fakt położenia auta (przód niżej niż tył) z wysokością i falowaniem obrotów na biegu jałowym?

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie lecz napisze je przy następnej odpowiedzi gdyż nie chce żeby ktoś zasugerował się tym spostrzeżeniem i powiązał jedno z drugim.


FAJNIE ŻE KTOŚ PODPIĄŁ POD TEN TEMAT ALE WOLAŁBYM ŻEBY BYŁ ODDZIELONY OD DIESLA!!!.

Ostatnio edytowane przez xxxxx440 ; 20-03-2015 o 19:42
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem