View Single Post
Stary 09-12-2022, 13:28   #22
Dardarek
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 14-10-2017
Skąd: Głogów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 163 ps automat powershift
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Re: Awaria swiatel adaptacyjnych - reset sterownika

U mnie problem polegał na tym, że automatyczne światła raz działały poprawnie a raz nie. Za każdym razem podczas odpalania silnika lampy prawidłowo przechodziły kalibrację lecz podczas jazdy potrafiły "opaść" w dół i świeciły bardzo nisko, długie mogłem ręcznie włączyć jednocześnie na desce znikała ikonka automatycznych świateł. Po zgaszeniu auta otwarciu drzwi i ponownym odpaleniu lampy "wracały" i albo danego dnia było już ok albo ponownie opadały. Zauważyłem taką prawidłowość, że lampy fiksowały gdy włączały się za dnia albo gdy ręcznie włączałem bo były kiepskie warunki pogodowe, wówczas w taki dzień nawet po zmroku pojawiał się problem. Natomiast jeżeli auto było używane tylko po zmroku to wszystko było ok, to taka moja obserwacja.
W dniu 08.12.2022 r. trafiłem do kolegi Kolekkk, po podłączeniu komputera pokazały się błędy w obu lampach (siłownik mechaniczny kodu nie pamiętam). Czas naprawy ok 2 godzin ingerencja w lampę praktycznie niewidoczna. Jak na razie wszystko działa bez problemu (jest gwarancja), kontakt oraz podejście do tematu, pełen profesjonalizm, polecam.
Mam Edga 2017 r., 3,5 TITANIUM z rynku amerykańskiego, lampy ledowe były kupione, używane w Polsce i zamontowane z pełną funkcjonalnością przez FORD SŁAWEK w Katowicach a całą konfiguracją zajął się kolega Tedi_k, który zresztą polecił mi kolegę Kolekkk.
Powiem tak, jeżeli ktoś ma jakieś pytania, problemy z fordami to zdecydowanie polecam w/w. I pomimo, że Oni wszyscy mają jedną wspólną "wadę" - mam do nich daleko😀, to nie żałuję czasu ani pieniędzy na podróż aby skorzystać z ich profezjonalizmu.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Dardarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem