View Single Post
Stary 19-03-2024, 17:06   #1
KlaudiaFIESTA
ford::amateur
 
Imię: Klaudia
Zarejestrowany: 18-03-2024
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: Fiesta
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Awaria silnika, brak mocy, przy jednostajnej jeździe

Witam wszystkich!

Wiem, że tematów jest wiele, ale wszystkie przeczytałam i żaden nie pasuje do mojego.

Jestem nowa tu na forum, więc chciałabym wszystkich serdecznie pozdrowić!

Posiadam Fiestę 2012, 1.4TDCI 70km.
Od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat, oraz spadek mocy przy dłuższej jeździe 100km/h. Zadziwiające jest, że dzieje się to zawsze jak jadę na tempomacie, około 20km przy jednostajnej jeździe, na 5 biegu około 100km/h. Po włączeniu i wyłączeniu silnika problem znika jak tylko się chwilę przejadę.
Byłam 3 krotnie u mechanika, który nic nie zauważył i po podpięciu komputera błędu żadnego nie widział… Dodam, że jeżdżę do pracy na 7, więc jak pojawia się błąd, dojadę do pracy i chce jechać do mechanika, to już błędu nie ma.
Jest to dosyć uciążliwe, ponieważ czasem zdarza się 3/4 razy pod rząd, a później jest spokój. Filtr paliwa, powietrze wymieniony, olej świeży. Pod maską mechanik żadnych wycieków nie zauważył.
Może jest to również ważne, ale auto szarpie w korkach, jak jeżdżę 1-2 bieg, potrafi zrobić żabkę.

Wiem, że jest to wróżenie z fusów, ale na razie nie mam opcji skorzystania z usług porządnego serwisu, jestem do maja za granicą, a tutaj rozkładają ręce, więc jak sama nie przyjdę z podpowiedzią, to nawet pnie sprawdza.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Ostatnio edytowane przez KlaudiaFIESTA ; 19-03-2024 o 19:53
KlaudiaFIESTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem