View Single Post
Stary 12-06-2023, 20:57   #134
kolciakf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2023
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał marcinck83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, założyłem oryginalny hak Forda, moduł ma końcówkę z literami AC, s-max 2011 rok, pociągnąłem zasilanie + do zasilania modułu z gniazda F11 oraz masę do zielonej wtyczki. Włączyłem forscanem hak holowniczy + moduł przyczepy 13pin. Pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić działanie instalacji i po podpięciu ich urządzenia brzęczy i migają słabo wszystkie diody i mocniej te które w danym momencie uruchamiam. Sprawdziłem i na wyjściu z wtyczki na pinach jest napięcie ponad 4v a jak włączę kierunkowskaz to się pojawia 12 v, gdzie szukać przyczyny? Dodam że masę i dodatkowy kabel pod zieloną wtyczkę mam spięte w jedno miejsce. Po włączeniu wstecznego przy podpiętym urządzeniu ze stacji kontroli wyłącza się parktronic z tyłu i na convers pojawia się zarys przyczepki.
Udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam podobne objawy. Oryginalny hak elektryczny, złącze 13 pin, z VINu wynika że zamontowany fabrycznie. Zasilanie na pinach od kierunkowskazów w momencie gdy nie są włączone waha się 4-5V (czy tak ma być? Nie powinno być 0 w momencie gdy są wyłączone?). Gdy są uruchomione standardowo 12V. Po podpięciu pod przyczepkę normalnie wykrywa ją i wyłącza czujniki ale na przyczepce święcą się wszystkie światła jak choinka. Po podłączeniu do miernika gniazda przyczepki też pokazuje zwarcie. Napięcie na kostce na wyjściu z modułu jest takie samo, dodatkowo sprawdzałem każdy przewód w wiązce pomiędzy modułem a gniazdem haka i wszystkie są sprawne, nie ma żadnego przebicia na inne przewody.
kolciakf jest offline   Odpowiedź z Cytatem