Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki rozmiar opon lub kół ?
View Single Post
Stary 11-10-2017, 11:29   #3158
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Jeżdziłem na nich 3 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy robiłem rocznie mało km, czyli przez 3 lata może ze 40 tys. jak pamiętam no i nigdy nie zawiodłem się niezależnie od pory roku - zawsze dobrze trzymały się drogi, aż powiem szczerze, że byłem zdziwiony i zastanawiałem się w ogóle po co ludzie zmieniają opony jak teraz produkują tak dobre opony całoroczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miały oczywiście jeden minus ... szum opon latem większy niż w letnich, bo jednak wysoki bieżnik swoje robi, ale jeździłem na nich także szybko latem i nie zaobserwowałem jakichś negatywnych efektów przy większych prędkościach typu 140-180 km/h (poza hałasem).

Teraz w obecnym mondziaku zainwestowałem jednak w Letnie 235/45 R17 Fuldy Sportcontrol 2, a na zimę mam kupione Kleber Krisalp HP3 215/55 R16, ale to dopiero zobaczę jak się sprawdzą...

Te Fuldy w porównaniu do Hankook'ów całorocznych (nie pamiętam modelu) to nie jest jakaś wielka przepaść - Fulda są może ciut lepsze w hamowaniu czy zakrętach, ale też dość głośne (mam porównanie do 215/55 R16 letnich Michelin, Continental oraz Fulda).

Także podsumowując ...
Moim zdaniem jeżeli niedużo jeździsz i nie szalejesz za bardzo to jakieś całoroczne nie są wcale złym pomysłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A no i w sporym i dość ciężkim aucie jakim jest MK4 jednak czuję się zdecydowanie pewniej na 235/45 R17 niż 215/55 R16, bo te mniejsze na zakrętach uginają się wyraźnie i w ogóle jest takie dziwne trochę wrażenie, że są za miękkie, no chyba że chce się jeździć spokojnie i zależy na hałaśliwośći, cenie i tłumieniu nierówności wtedy 215 są ok.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem