View Single Post
Stary 16-11-2014, 13:01   #20
sniady89
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Chorzów\Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Hey Chołapki,

Mam kilka pytań, mianowicie:
Kupiłem niedawno autko bez czujników ale wywalczyłem od sprzedawcy by dołożył mi czujniki do auta za darmo. Niestety czujki są dość lipne, podstawowy model z pipaczem (chcę zaznaczyć ze jest to model mk3).
W samochodzie mam duży kolorowy wyświetlacz przed kierownica jak i nad radiem (navi + Bluetooth tel.).
I po kilku postach zacząłem się zastanawiać nad podpięciem czujników forda pod system żeby móc widzieć wizualizacje na monitorze. Ale się zastanawiam co będę potrzebował że ten system skompletować.
Domyślam się że muszę kupić wiązkę zawierającą odpowiednie przewody (pociągnięcie dodatkowych może być chyba zbyt kłopotliwe).
CPU od PDC, pytanie co z systemem obsługującym wyświetlacz ? Czy prócz CPU od PDC trzeba wymienić własny komputer pokładowy czy on będzie mógł obsłuży czujniki.
Szukałem informacji w fordEtis czy mam zainstalowany wogole moduł PDC, ale niepotrafię dość do tego ;/

Co wogóle myślicie o moim pomyśle, części można kupić na allegro i nie są to jakoś strasznie kwoty. Ale nie wiem czy widzę wszystkie elementy potrzebne do tego by te czujniki działały.

PS. na te chwilę myślę jedynie o tyle.
sniady89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem