View Single Post
Stary 09-05-2006, 16:57   #4
kreml
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Postów: 40
Domyślnie

witam! właśnie przerobiłem temat.Tuleje oryginalne w ASO ok 70 zł sztuka,nie opłaca sie kupywać tych z allegro za 60...Pozatym oryginalne nie są wklejane,wystarczy je wcisnąć.(tak powiedziano mi w ASO w Bytomiu).Trzeba pamiętać że z przodu belki są ciut inne a z tyłu inne.Wymiana na podwórku-bez kanału-odpinasz ostatnie dwa zawiesia rury.odkręcasz wahacze poprzeczne od strony koła (nie z belki).odkręcasz belkę.Razem 8 albo 10 śrub.Stopień trudności-żaden.Belke wraz z wahaczami wysuwasz spod auta i robisz z nią co chcesz.Troche trudno wybić te tuleje-ja poprostu tępym pobijakiem wgniatałem je do środka,są dość miękkie.Walisz po obwodzie w strone gumy aż w końcu puszczają i da się wybić całkiem.Nowe (oryginalne-stal z zewnątrz) na smarze dość łatwo wbić przez rurkę odpowiedniej średnicy.Montaż odwrotnie.całość zamknęła się w trzech godzinkach.Przy okazji wymieniłem łączniki stabilizatora.Inna sprawa że niewiele to dało.....dalej zawieszenie jest głośniejsze niż w Renault 19............:-((((((Pozdrawiam i życze dobrej zabawy
kreml jest offline   Odpowiedź z Cytatem