Temat: [Kuga 2008-2012] Usterki w naszych autach part 2
View Single Post
Stary 21-04-2015, 09:34   #526
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Cytat:
Napisał miodzio343 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Moj problem jest magiczny dla serwisantow forda, bosch-a, mechaników a dla mnie to w ogóle. ..chodzi o forda kuge 2.0 tdci 136km 2011r. C
pali się kontrolka akumulatora ktora zapala się po ok 30s. Od rozruchu. Wymienilem alternator na nowy ACA1834 OE denso-taki byl poprzednio ale po regeneracji.Problem pozostal 13.5v ladowania i kontrolka...mam nowy oryginalny akumulator forda, sprawdzoną instalacje, przeczyszczone masy, styki i nic nie pomogło. .samochodem jeżdżę bez żadnych problemów zrobiłem już ponad 4tys km. Czytalem mnóstwo podobnych tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Wykasowane błędy 1632 powracaja i jest jakis błąd komunikacji między alternatorem a komputerem i serwis wciska mi ponowną zmianę alternatora twierdząc że ten nie pasuje do tego silnika.Czy jest w stanie ktoś pomóc? Vin wforxxgcdrbl80844
Mam Kugę z tym sinikiem i ostatnio też padł mi alternator.
Kilka dni temu wymieniłem alternator na nowy z Allegro i autko śmiga i ładuje bez problemów.
http://allegro.pl/nowy-alternator-fo...221908284.html
Nowy alternator ma symbol 3M5T-10300-YD (150W) i jest to zamiennik tego co miałem oryginalnie zamontowany
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Alter...AMP-DENSO/3123

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał co to za argument? W Mondeo i S-maxie doświadczysz wiele przypadków łuszczenia przycisków i innych plastików, czego nie ma w klasie kompakt...
Moja poprzednia Fiesta ma ponad 130kkm i oryginalną skórzaną kierownicę. Jedynie jest wybłyszczona, ale wytarć nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie. Specjalnie piszę o ponad połowę tańszym modelu.
Poza tym jakoś dziwnie dużo jest problemów z wytartą kierownicą w Kugach, a w Focusach już nie. Może to inny dostawca jest winny.
Moja Kugę mam od nowości kupioną w polskim salonie, marzec 2009, wersja Titanium, dotykowy wyświetlacz, przejechane 150tyś km, a na kierownicy ani śladu łuszczenia, tapicerka nie trzeszczy, nic nie puka, itp. i poza lekko pękniętą skórą drążka zmiany biegów wszystko jest w stanie niemal jak po zakupie. Dlatego zupełnie obce są mi te opisywane problemy i moim zdaniem jakość wykonania jest super.

Bump:
Cytat:
Napisał MarSz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja wstepna i bardzo ogólna diagnoza tutaj stawia na układ alternatora (zmiany napięcia z zalogowane w postaci błędów w różnych obwodach) a komunikat na desce z układu wspomagania również może z tego wynikać (zmiany napięcia zasilania, które jednocześnie przenoszą się na zmianę napięcia referencyjnego do obwodów pomiarowych mogą powodować interpretację pomiaru jako błąd w układzie).
Kolego, u mnie przez ok. miesiąc objawy były podobne, przygasanie radia, itp. po czym wyskoczyła awaria braku ładowania. Po przejechaniu ok. 25km komputer powoli odłączał poszczególne systemy aby umożliwić jazdę, czyli po kolei wyłączał: wspomaganie kierownicy, ABS, ESP, radio, wyświetlacz zegarów, oświetlenie, itp.... aż w końcu sam silnik. Po wymianie alternatora autko odżyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem