Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.
View Single Post
Stary 03-10-2016, 11:49   #6
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa bez odpowietrzania.

Cytat:
Napisał MakGreg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie do właściwego działu.

WYMIANA FILTRA PALIWA:
Czas: 30 min. Stopień trudności – łatwe.

Potrzebne: Kanał, klucz nasadkowy 19
1 l. oleju napędowego, klucz francuz.

Elementy wymagające demontażu zaznaczyłem czerwonymi obwódkami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Zaczynamy pracę od poluzowania dolnej części obudowy filtra. Wystarczy ją ruszyć, do tego najlepiej użyć klucza nasadkowego lub po prostu dobrze ścisnąć łeb francuzem.
2. Po poluzowaniu pozostawiamy tą część roboty i odpinamy kostkę elektryki oraz spinkę mocującą przewód do obudowy i dwa przewody paliwowe(blokadę przewodów usuwa się poprzez ściśnięcie 2 wystających od spodu wąsów i wepchnięcie do środka złączki. Przewody paliwowe zatykamy chroniąc je przed brudem i pyłem.
3. Odkręcamy 2 nakrętki mocujące obudowę filtra metalowego profilu nadwozia i jedną śrubę mocującą ten profil do poprzecznej belki. Jest już na tyle luźno, że można wyjąć obudowę filtra z profilu.
4. Z filtra zlewamy przez króćce paliwo i po zlaniu puszki po brzoskwiniach ;P paliwa odkręcamy dolną część obudowy.
5. Dalej pozostaje już montaż nowego filtra i uszczelki silikonowej oraz czyszczenie i skręcenie obudowy. W pozycji poziomej króćcami do góry zalewamy filtr przez szerszy z króćców tak, żeby węższym wypłynęło paliwo. Po tym wsuwamy filtr w profil i przyłączamy przewody paliwowe blokując je.
6. Teraz zostaje już tylko złożenie wszystkiego do kupy. Po takiej wymianie nie ma problemów z zapowietrzonym układem zasilania czy gaśnięciem silnika.
* fotki zaczerpnięte z ford etis

Link do instrukcji z rysunkiem: http://chomikuj.pl/qrde1971/MONDEO/W...1536963758.pdf
Wielkie dzięki!
Właśnie wymieniłem owy filtr paliwa, oczywiście najpierw czytając Twoją instrukcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego wymieniony filtr oleju, powietrza jak i sam olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem