View Single Post
Stary 23-06-2009, 11:38   #9
KrisK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Kuga 2.0 TDCI 4x4 Tit, Mondeo hb AWD 180 tit
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Twarde sprzęgło po dłuższej jeździe...

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym się nie przyzwyczajał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielokrotnie jechałem po autostradzie z prędkościami...no powiedzmy znacznymi (w sumie mam 71kkm) i NIGDY nie czułem takiej przypadłości. Znam co najmniej kilka osób z mk4 i zarówno w wersji 2.0 jak i 2.2 u nikogo taki objaw nie występuje...przynajmniej nie pisali o tym a jestem przekonany, że gdyby coś takiego zauważyli to by nadmienili...
Tak więc, kontrolnie przy okazji zajechałbym do ASO..co Cię boli? auto na gwarancji, niech myślą...może się czegoś nauczą.
Byłem, mówiłem i jedyne co uzyskałem to rozłożenie rąk. Wg kilku mechaników nie ma podstaw by tak było. Jedyna rzecz to przegrzanie płynu hamulcowego (również hydraulicznego) ale jak skoro się nie hamuje a tylko gna...? Ja jakoś nie umiem znaleźć wytłumaczenia. Co do zwierania dwumasy to może być to prawda... no nic, jeżdżę jakieś 1300km/tydzień z czego dobre 400 po autostradzie. Jak ma coś wyjść to wyjdzie. 2 lata gwarancji a już 33 tyś przejechane więc miejmy nadzieję że w końcu się w jakąś stronę przesunie i albo będzie dobrze albo źle. Bemo testowało ale żeby mieć ten efekt to by musieli na autostradzie do Konina lecieć od Poznania żeby się przekonać. Krótsze odcinki nie dają takiego efektu
KrisK jest offline   Odpowiedź z Cytatem