View Single Post
Stary 24-04-2023, 21:18   #132
fordsmax
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-01-2022
Skąd: Zgierz
Model: S-Max
Silnik: 2.0b
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cześć wszystkim!
Przeczytałem na forum co się dało o module i instalacji haka i chyba z nadmiaru tych informacji i problemów nie mogę wywnioskować co trzeba zrobić żeby zamienić złącze 7 pin na 13 pin?
S-Max przedlift, moduł haka 6G9N-14B192-AC, w zielonej złączce 4 kable, ale w szarej dużej złączce tylko 6 kabli. Potrzebuję w sumie tylko dodatkowego kabla do świateł cofania (czy jakiegoś jeszcze?) i nie wiem jak to najsensowniej zrobić?

Czy można dołożyć jeden kabel do wiązki i wymienić samo gniazdo na 13 PIN? Zakładam że kable dochodzące do obecnego gniazda można w miarę łatwo obciąć i zamontować w nowym gnieździe, ale jak dopiąć ten dodatkowy kabel do szarej wtyczki w module (i czy to jest pin nr 6)? Jest jakieś oznaczenie na te małe blaszki/piny, żeby je dołożyć do wtyczki modułu?

Czy lepiej kupić uniwersalną wiązkę z gniazdem 13 pin i szukać wtyczki oryginalnej do wpięcia do modułu (tylko gdzie szukać)?

Czy po tych operacjach (dodaniu tylko przewodu do wstecznych) trzeba będzie jeszcze coś przełączać w konfiguracji samochodu?
fordsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem