View Single Post
Stary 06-02-2012, 22:21   #18
mst
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 143 PS
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - temperatura silnika podczas mrozów

Cytat:
Napisał Radek S-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W menu serwisowe wchodzisz przez przytrzymanie przycisku OK na kierownicy i przekręceniu kluczyku do zapłonu lub do odpalenia silnika i puszczasz dopiero OK jak się pojawi napis TEST, poruszasz się przez naciskanie przycisku OK.
Pięknie dziękuję, udało się. Wygląda, że położenie wskazówki odpowiada temperaturze silnika wskazywanej na kompie. Ciekawe tylko, czy odczyty są z tego samego czujnika?

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mst;

mam tak samo;
dziś rano (-26) start z pod chmurki temp. ustabilizowała mi się dopiero po ok. 25km; natomiast rzeczywiście wystarczy krótki postój lub nawet zmniejszenie prędkości i widać jak temp. spada;
myślę, że jest to efekt kompromisu sterowanego przez komp pomiędzy ogrzewaniem kabiny i utrzymywaniem temp. silnika + dodatkowa. nagrzewnica
Czyli wygląda, że zwyczajnie ten typ tak ma. Pojeździłem jeszcze kilka dni i widać prawidłowość. Im niższa temperatura zewn. i wyższe ustawienie temp. wewn., tym efekt silniejszy. Zależy też od sposobu jazdy i liczby postojów na skrzyżowaniach. Przy -20 i temp. ogrzewania ustawionej na 19 silnik zagrzał się mi się po ok. 15 km.

Dla komfortu jazdy, szczególnie z rodziną, lepsze to rozwiązanie, niż gdyby było odwrotnie.

Offtopic: A tak z ciekawości dolewałeś wcześniej depresator do paliwa, żeby wystartować przy tych -26?
mst jest offline   Odpowiedź z Cytatem