View Single Post
Stary 08-02-2024, 23:03   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Ja kupiłem po objeżdżeniu 2 sztuk STLineX i Graphite Edition, Rav4 i Corolli Cross.

Chciałem hybrydę, FHEV, bez turbo, bez GDI, bez GPFa i poniżej 200k. Toyota może Kudze buty czyścić. Jedyne czego mi stamtąd brakuje, to wentylowane fotele.

STLineX i Titanium X w hybrydzie ma SoundScreen, powyżej 150 jest ciszej niż w Toyocie poniżej 100km/h, jest po prostu przepaść. Pierdolca bym dostał jakbym Ravką miał w dłuższą trasę pojechać. Może taka polityka, żeby się Lexus sprzedawał.

Warto dopłacić do AWD, bo bez jest belka skręta z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Testowałem na mokrym asfalcie, na Michelin CrossClimate 2 nie gubi przyczepności wcale, gdzie słabsze Niro miało z tym zawsze problem na takich samych kapciach.

eCVT mi się mega podoba. Nie ma to nic wspólnego z CVT w klasycznym wydaniu, bo nie ma paska elastycznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozwiązanie przetestowane w Lexach i Toyotach, zresztą podobno Ford to od nich bierze.

Mi się polift nie podoba, chciałem się jeszcze załapać na przedlift i się udało.

Na pewno nie kupiłbym go na 20" felgach, to jest totalnie bez sensu. 19 ujdzie, ale wziąłem 18 i jest OK. Trochę kompensuje usztywnione zawieszenie.

Prowadzi mi się to rewelacyjnie. Nie lubię telewizorów ważniejsze dla mnie jest żeby nawigacja była jak najwyżej, Mondeo pod tym względem to dla mnie na karykatura nawigacji, tutaj jest w sam raz. Nie za duże i we właściwym miejscu.

Nie chciałem też nie mieć pokręteł i guzików od sterowania, zgadzam się w pełni z przedmówcą, że pchanie wszystkiego na wyświetlacz albo panele dotykowe to zły kierunek.

Fotele AGR dla mnie są naprawdę spoko i to też był jeden z powodów za, szkoda, że nie ma opcji wentylowanych, ale Alcantara z czerwonymi przeszyciami jest naprawde spoko.
Niestety niedostępne w Vignale te fotele.

Długo się nim jeszcze nie nacieszyłem, bo miał obsuwę 2 miesięcy w produkcji, że względu na fotele, ale 5 miesięcy to i tak nie jest długo, na niektóre auta czeka się ponad rok.

Jedyny plus jaki widzę w polifcie to Wireless AA, ale można dokupić adapter no i 2s mniej do setki, jakoś przeżyję bez. Mnie się za to face lifting i te nowe lampy i grill nie podobają bardzo, dlatego z premedytacją brałem przedlift.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 08-02-2024 o 23:09
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem