View Single Post
Stary 03-08-2012, 20:58   #1
leito276
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: Piastów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Wymiana silnika 1.6 16v na 1.8 16v

Witam! Na wstępie jako nowy użytkownik możesię przedstawię. Mam na imię Łukasz, lat 20. Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa MK1 z silnikiem 1.6 w benzynie. 100 koników całkiem żwawo rozpędzało ten samochodzik. Jednak samochód ma już 12 lat (moi rodzice kupili go w salonie) i powoli zaczynają się problemy. Przebieg 200tyś, prawdopodobnie z głowicy ucieka powietrze (dziwny gwizd z silnika na niskich obrotach), oraz problem z silniczkiem krokowym (za niskie obroty i czasami dławi się przy ruszaniu), dodatkowo gdy oddałem go do znajomego mechanika dowiedziałem się, że delikatnie poci się przy rozrządzie a sam silnik żre masę oleju. Dostałem ten samochód od rodziców, dojeżdżam nim do pracy, przywiązałem się bardzo do tego samochodu i raczej nie widzi mi się sprzedawać go za marne grosze. Na allegro jest cała masa silników 1.8 w cenie 1200-1600, w zaprzyjaźnionym warsztacie wymienili by mi silnik za 300 zł.

I tu zaczyna się moje pytanie. Czy byłby problem z wymianą. Silniki bez osprzętu to jak wiadomo głowica, blok, miska olejowa i w sumie tyle. Teraz pytanie jak z resztą elementów (chociażby skrzynia biegów)? Byłby problem czy raczej te części do siebie pasują? Dodatkowo czy sam silnik pasuje do mocowania takiego jak w wersji 1.6? Sądzę, że naprawa samej głowicy i uszczelnienie/wymiana rozrządu mogłaby więcej kosztować niż cena za jaką kupię i wymienię silnik.

Ewentualnie polećcie inny sposób. Może 1.6 od MK2? Czekam na odpowiedź!

Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Łukasz.
leito276 jest offline   Odpowiedź z Cytatem