Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 02-06-2013, 23:01   #205
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

W końcu znalazłem chwilę aby zobaczyć nową Kugę i ... totalne rozczarowanie!!
Jak można tak zepsuć taką fajną brykę??? W każdym razie dużo z tego co podobało mi się w nowej wersji zostało skopane! np.
- wygląd zewnętrzny pozbawiony ikry jaką miała poprzedniczka - beznadzieja!
- brak dzielonej klapy bagażnika (bardzo przydatne w ciasnych garażach, parkingach, albo gdy chcemy wyjąć coś z zapchanego bagażnika)
- mały wyświetlacz nawigacji
- brak ekranu dotykowego (sterowanie przyciskami nawigacją to jakaś masakra)
- sterowanie radiem i telefonem przeniesione na kierownicę (dużo mniej wygodne i za dużo już tego wszystkiego na kółku)
- brak schowków pod siedzeniami tylnymi, schowków w podłodze pod przednimi (idealne np. na schowanie CB z zewnętrznym panelem), schowka tylnego w podłokietniku przednim i schowka w podłokietniku tylnym,
- brak oświetleń nad kierowcą i pasażerem (są tylko w lusterkach)

Poza tym dawno nie widziałem takiego chaosu na desce rozdzielczej i takich niskiej jakości plastików - poczułem się jak na odpuście. I jak można zrobić taki mikroskopijny, tandetny przycisk świateł awaryjnych!
Fakt że jest więcej miejsca, dodali też parę nikomu nie przydatnych bajerów jak z tą automatycznie podnoszoną klapą, ale w zamian tyle zepsuli. Nic dziwnego że coś takiego katalogowo kosztuje mniej niż Kuga I.

Moim autkiem jeżdżę ponad 4 lata i nigdy nie przestałem się tym autkiem zachwycać. Powoli dojrzewam jednak do zmiany na coś nowego, ale z pewnością nie na Kugę II i trzeba będzie niestety rozejrzeć się po konkurencji...
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem