Temat: [Transit 2006-2014] Wysokie ciśnienie na listwie CR
View Single Post
Stary 28-11-2023, 17:09   #10
irek76
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wysokie ciśnienie na listwie CR

Ja wtrysków nie robiłem,tak już kupiłem. Pierwszy wtrysk był wymieniany,bi widać po korpusie,jest jak nowy.Pozostałe trzy mają pordzewiałe korpusy.
Forscan wywala błąd P167B Rejestracja wartości wtryskiwacza nie wykonana.
Próbowałem wejść w rejestrację tego wtrysku,ale za wysokie ciśnienie na listwie CR przerywa proces.
To chyba ten pierwszy wtrysk był wymieniony i nieskorygowany. Bardzo jest na minusie na jałowych.
Taki udział wtrysków:
CylBal_1 -3.063
CylBal_2 1.023
CylBal_3 1.453
CylBal_4 0.496

I akurat ten pierwszy i niezarejestrowany ma taki minus. Zauważyłem też,że paliwo w przewodzie zasilania pompy już przy samym wyjściu z filtra,płynie ciągle z bąbelkami powietrza,dużo bardzo małych bąbelek. przed wejściem do pompy ciągnie część paliwa,część powietrza.
Czy takie akcje z powietrzem,mogą mieć coś wspólnego z wysokim ciśnieniem na listwie CR? Czujnik ciśnienia i zawór upustowy w listwie podmienione bez zmian. Nowe oringi na przelewach.
Muszę w jakiś sposób obniżyć ciśnienie na listwie,bez tego nawet wtrysku nie zarejestruje.
Rano przy -6 pali od strzała,ale długo dymi na biało i zanim nie złapie trochę temperatury pracuje bardzo nierówno. Na obrotomierzu tego nie widać,wskazówka nawet nie drgnie,a silnikiem zarzuca. Jak się nagrzeje chodzi równiutko,na jałowych 798-802 to max odchylenia.
W zakresie 1300-1400 czuć poszarpywanie,tylko w tym zakresie i tylko na jałowych.
Jutro zrobię jeszcze raz przelewowy i podam dokładne wyniki.
Gdzie szukać nieszczelności? Od zbiornika paliwa do filtra,na złączkach? Filtra nie wymieniałem,może też być nieszczelny?
Jak odkręciłem wlew paliwa to było w nim ciśnienie.
Ale się rozpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
irek76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem