View Single Post
Stary 18-05-2021, 14:55   #7
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie

Cytat:
Napisał Kronos89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich serdecznie,

Od marca 2021 jestem posiadaczem Kugi 1.5 150km

Zrobilem już 4500 km i zauważam pewne symptomy które pewnie wynikają z oprogramowania. Zastanawia mnie czy ktoś miał podobnie i jak zareagował serwis gwarancyjny.

1. Usterka to raz na jakiś czasz przy ponownym odpaleniu auta w ciągu dnia dochodzi do zawieszenia pracy głośników w podszybiu i przednich drzwiach, przestaje działać również mikrofon więc co do zasady nie działa zestaw głośno mówiący. Jedynie głośniki w drugim rzędzie pracują. Moje auto ma standardowy zestaw 6 głośników.

Pierwotnie myślałem, że to wina android auto w moim telefonie ale zdążyło sie już również gdy cały dzień tej funkcji nie używałem.

Po kilku godzinach od zgaszenia silnika gdy auto odpocznie wszystko wraca do normy.

2. Usterka to ciągle świecące się oświetlenie w podsufitce drugiego rzędu siedzeń. Mówię tu o oświetleniu ledowym w okolicy cykorlapek, klikanie i próba wyłączenia nie przynoszą rezultatu, a ledy w drugim rzędzie i oświetlenie bagażnika palą się przez orientacyjnie 10 minut od chwili odblokowania centralnego zamka. Gdy odpalimy silnik ledy w pierwszym rzędzie gasną ale opisane wcześniej nie reagują równie na wyłącznik główny pod lusterkiem wstecznym.

W serwisie umówiony jestem na przyszły tydzień pytanie czy ktoś tak miał w innych modelach Forda bądź w aktualnej kudze i jak serwis to poprawiał.

Pozdrawiam Piotr
Witam. Mam przejechane 23 tys km ale nie miałem żadnych usterek w swoim modelu jak dotąd i na całe szczęście. Wszystko działa poprawnie. Niedługo będzie przegląd 30 tys km
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem