View Single Post
Stary 21-02-2013, 21:24   #11
koniu56
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Nowogard
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia

Witam!
Ja miałem dzisiaj podobną przygodę w Galaxy mk2. Nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby. Dowiedziałem się na forum żeby sprawdzić bezpiecznik 19. Zaglądam do skrzynki a tam nie ma bezpiecznika nr 19 o czym wcześniej nie wiedziałem bo kupiłem auto dwa tygodnie temu a sprzedawca nic o tym nie powiedział. Włożyłem więc bezpiecznik 5A bo taki tam powinien być. Przekręcam stacyjkę i sprawdzam ogrzewanie szyby. Przełącznik się podświetlił więc już jestem zadowolony że działa. Nawet nie sprawdzałem długo może dwa razy po kilka sekund. Wyłączyłem stacyjkę a tu czuję zapach palonego plastiku. Patrzę przed siebie a tu z prawego spryskiwacza płomień jak z zapalniczki gazowej. Wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki a to się pali dalej. Zanim ugasiłem to się trochę podtopiło i przestało dopiero się palić jak usunąłem ten bezpiecznik. Co ciekawe to do tej pory jak włączałem nadmuch na szybę to włączała się klima i podświetlał się włącznik ogrzewania przedniej szyby. Nie sprawdzałem czy szyba się grzeje ale po jakimś czasie wyłącznik ogrzewania się wyłącza. Pisze w instrukcji że podgrzewacze spryskiwaczy włączają się razem z przednią szybą. Jeżeli tak to wcześniej powinny się spalić a nie dopiero przy włączonej szybie tylnej. Zbieg okoliczności? Nie wiem co o tym sądzić. Może ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie.
koniu56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem