View Single Post
Stary 11-10-2009, 15:46   #26
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Thumbs up Odp: TDCI - odpala i gaśnie

No i kolejny update - niestety ELM oraz Formidable pomimo że się łączy nie wyświetla żadnych błędów. Nie udało mi sie również zakodować starych wtrysków, co niestety powstrzymywało mnie przed montażem nowych Forda o których pisałem w innym temacie.
Udało mi się natomiast połączyć w inny sposób, co jedynie potwierdziło brak błędów. Wspomniany sposób postaram sie opisać w poradzie, bo pozwala na odczytanie błędów w silnikach TDCI bez zgodnośći z OBD2.

Nie pozostało mi więc nic poza montażem nowych wtrysków. Założyłem i..."sprężynka"!! Kręci i nie odpala, więc pewnie wtryski. kolejna porażka, ale rzut okiem na silnik i wyszło, że zapomniałem podłączyć czujnika ciśnienia listwy. Podłączyłem, jedno przekręcenie i...EUREKA!! Odpalił pięknie, bez krztuszenia pięknie, jak powinien!.

Jak pisał Bodzlo - to wtryski. 3 były zakopcone, a jeden czyściutki, więc mocno cieknie. Wydaje mi się, że albo ciśnienie przez to spada za mocno i silnik gaśnie, albo jest za niskie aby reszta wtrysków podała poprawna dawkę.

Co jest jednak najważniejsze - wtryski w 1.8 TDCI można zamontować BEZ KODOWANIA!! Nieprawdziwą informacją jest, że trzeba to zrobić, pewnie pomaga, ale patrząc na pracę silnika po odpaleniu widzę, że pracuje stabilnie i bez rewelacji.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem