View Single Post
Stary 02-02-2009, 10:49   #9
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Chwilowy wzrost spalania o ok 100%- wypalanie DPF?

Co do zasady masz rację i chodzą słuchy po forum, że rzeczywiście w nowszych wersjach softu została taka funkcja zaimplementowana. Czyli obserwacja organoleptyczna, której dokonałeś jest słuszna i po własnym uważaniu, komputer (na podstawie algorytmu) zamiast wyświetlić wymianę oleju (za którą płaci Ford :fcp3 ) dopala Ci DPF'a :fcp16
Ciekawi mnie tylko jedno. Ponieważ proces przepalania DPF'a wymaga odpowiednich warunków termicznych i czasu, a skoro o jego rozpoczęciu decyduje komputer, nie wiedząc czy jedziesz na trasie, czy w mieście i za chwilę staniesz, to na ile ten proces odbywa się w optymalnych dla całego tematu warunkach?? Co więcej mam podejrzenie, że rozpoczynanie tego procesu bez jego pełnego i prawidłowego przeprowadzenia i zakończenia (a tak się dzieje, gdy komputer Cię zaskoczy w drodze po fajki) będzie negatywnie oddziaływał na DPF'a bo nawet w instrukcji piszą, że to musi potrwać...
Osobiście uważam więc, że powinno to być zrobione tak, że mam w konfiguracji dodatkową funkcję pt: "wypalanie DPF'a" i po pojawieniu się komunikatu sam tej operacji dokonuję wtedy gdy mogę zapewnić optymalne warunki procesu...dlatego wolę swoją wersję softu i samemu dbać o to by DPF co jakiś czas przepalić :fcp13
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem