Temat: [Mondeo 2007-2014] 6 biegowy automat - jak się sprawuje?
View Single Post
Stary 13-01-2018, 14:59   #396
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał tombra1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 2-3 km jak silnik troche sie nagrzeje, skrzynia trzyma zapięty bieg i podczas hamowania silnikiem powoli schodzi z obrotów i zmienia bieg
No właśnie trzyma bieg. U mnie tego nie robi. Mogę jechać 100km/h i jak dodaję gazu delikatnie to rozpędzam silnik a nie auto. W pewnym momencie następuję ustabilizowanie obrotów na poziomie 2200 i dopiero auto zaczyna ciągnąć. A i poza tym przez te ślizganie obrotów to auto się mułem zrobiło. Od zera przyśpieszając nie czuję wciskania w fotel jak przed tym odłączaniem aku. Wcześniej auto jeździło tak, że po rozpędzeniu do ponad 15-20km/h obroty już nie spadały w ogóle po puszczeniu pedału gazu. Po kolei auto zmieniało biegi na poziomie 2500obr. na wyższe a redukowało przy spadaniu do poziomu ok 1700obr. Teraz jadę sobie traską mam na liczniku 70km/h, a auto ma 1000obr. I dopiero jak dodaję gazu żeby się rozpędzać to licznik obrotów się podnosi do 1800obr. i mogę się rozpędzać. Dodatkowo zaraz po tym incydencie, zaczęły się jakieś stuki przy dohamowywaniu na skrzyżowaniach. Przy przełączaniu z P na D. A jak się zachowuje wasze auto jak się staczacie swobodnie np. z górki. Hamuje silnikiem czy rozpędza się jakby na luzie?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem