Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni
View Single Post
Stary 25-09-2013, 19:42   #22
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Ok jeszcze raz.
Po pierwsze autko chodzi równo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odpalaniu wchodzi na obroty (koło 600) a dopiero po kilku sekundach tak na koło 800.
I teraz tak. Autko ma słaby dół czyli od tych 800 jak się doda delikatnie gaz i puści to wskazówka nurkuje w dół potem ustawia się na te 800 tak jak by mu czegoś na chwilkę zabrakło.
Przy ruszaniu jest podobnie czyli ruszam delikatnie nawet trochę na sprzęgle (bo by zdechł) i widzę jak ma doła po czym nagle wskazówka wskakuje bardzo szybko na odpowiednie miejsce np koło 1200 - 1300 i już w tedy ma moc.
Jest jeszcze tak , że jadę sobie i puszczam gaz bo chcę się np. gdzieś dotoczyć ale nagle postanawiam, że pojadę troszkę dalej i naciskam gaz, a tam brak mocy przez chwilkę tak jak by czegoś dostał mało i tak przy jakiś 1600 już się moc wyrównuje. (przy klimie włączonej jest dużo gorzej i moc czuć dopiero jak się turbina włącza ale czy to ta moc jaka powinna być to już ciężko mi powiedzieć).
Jak jadę i trzymam go na obrotach cały czas załóżmy 1200 i dodam gazu to nie ma tego chwilowego braku mocy.

Bump: Zrobiłem jeszcze fotkę turbinie a w zasadzie jej części, żeby spytać czy to ten wężyk zaznaczony na zielono ?
Nie wiem czy mam zmienną geometrię czy nie może z tego zdjęcia da się to rozpoznać ?
I nie podoba mi się jakiś olej zaznaczony na czerwono . Wygląda na to , że chyba sączy się z tego dolotu powietrza ale nie jestem pewien. Zobaczę to w ciągu dnia bo teraz nic nie widzę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg turbo1.jpg (85.6 KB, 85 wyświetleń)
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem