Temat: [Mondeo 2007-2014] Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka
View Single Post
Stary 24-01-2017, 22:29   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc jest to ta biedniejsza wersja bez USB
USB nigdy nie było częścią radia w Fordach (poza jakimiś dziwnymi radiami we Fiestach).
Za USB odpowiadał moduł bluetooth.
Pytanie czy to Twoje 2008 to jest późne 2008 czy wczesne.

Wciśnij sobie jednocześnie 1 i 6 na radiu i odczytaj wersję softu. 3 grupy po dwie cyfry, zaraz na początku. Jeśli masz coś wyżej niż 05-03-00 to jesteś szczęśliwym posiadaczem radia, które obsłuży USB, Bluetooth Audio (streaming po BT) - wystarczy zmiana modułu na taki z obsługą USB. Przy Sony możesz mieć nawet moduł gadający po polsku. Jak parowałeś telefon to radio wyświetlało kod parowania?

Wracając do radia - walczę właśnie z jednym, które jak płytę w środku ma, to działa, ale nie chce oddać (zacina się przy oddawaniu), albo nie chce przyjąć. Obstawiam, że zepsuł się potencjometr, którym radio czyta położenie mechanizmu. Moje radio poprawnie przełącza się pomiędzy płytami, jak mu wsadzę płytę w slot, to ją ładnie czyta. Problem pojawia się jak chcę ją wyciągnąć albo załadować inną.

Ten cały mechanizm jest dziwne skonstruowany. Na dole jest kilka mikrostyków i potencjometr przesuwny. Na podstawie tego co elektronika z nich odczyta wie w jakim stanie jest kaseta. Kaseta ma kilka trybów pracy, żeby odtwarzać musi się odpowiednio ustawić. Jak coś będzie blokowało ruch, to w końcu się podda. Radio nie zgłasza Ci CD Drive Fault?

Jest procedura "resetu" radia. Przytrzymaj przez kilkadziesiąt sekund (chyba 30) przycisk ON, radio powinno się "zrestartować", w sensie jeśli jest w jakiejś dziwnej pozycji kaseta, to o ile będzie potrafił nią ruszyć, to powinien ustawić ją tak jak trzeba.

Szkoda, że z drugiego końca Polski jesteś. Ja w każdym razie się nie poddaję i jak sobie tylko quadlocka pożyczę, to wracam do grzebania przy nim. Musi działać.

A co do Twojego pytania o wymianę, to ta część ze zmieniarką się odkręca, jest na taśmie. Jak znajdziesz w pełni sprawną, to powinno się bez problemu wymienić.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem