Temat: [Galaxy 2000-2006] Światła do jazdy dziennej - montaż
View Single Post
Stary 04-06-2009, 13:38   #8
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej - montaż

Niestety, nie przekonacie mnie, ale chwała Wam za to, że próbowaliście:d.
Piszecie o oszczędności ponad 100W - OK, ale czy zdarzyło się komuś, kto nie ma zamontowanych świateł dziennych, by akumulator rozładowywał mu się na wolnych obrotach (zaznaczam, warunkiem jest sprawna instalacja i sprawny akumulator). Ja nie słyszałem o takich przypadkach w obecnie używanych samochodach - chyba, że mówimy o PF126 z prądnicą:d. Alternator jest tak dobrany, by ni9e dopuścić do takich zachowań, mimo włączonej dużej ilości odbiorników. Kolejny argument - zużycie reflektorów - o ile przedłużymy im życie? O rok, a może o 14 miesięcy? I w jakiej skali - bez świateł dziennych będą sprawne przez powiedzmy 8 lat czy 12? Inna sprawa - włączanie z automatu - moja wersja to posiada fabrycznie - wersja duńska. Poza tym mam ksenony, które chyba nie grzeją się tak jak halogenowe żarówki (nie wiem, może się mylę). No i ostatnie.....takie dołożone światła wyglądają koszmarnie na samochodzie....jaki by on nie był - nie tylko galaxy:/
P.S. Piszesz o matowieniu reflektorów po 2-3 latach...chyba ciut Cię poniosło - stawiam na znacznie dłuższy okres, pod warunkiem używania przeznaczonych do nich żarówek - nie jakieś 100W i więcej...

A jeżeli ktoś porównuje z żarówkami energooszczędnymi, to wolałbym zdecydowanie założyć moduł, który obniża napięcie na żarówkach podczas jazdy w dzień - są takie dostępne, odpada chociaż obwieszanie przodu auta wątpliwej urody światełkamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a jeśli ktoś planuje założyć diodowe linijki wzorem nowych modeli audi - to pozostawię to bez komentarzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście to moje zdanie, i nie każdy musi się z nim zgadzać. To przecież Wasze auta i możecie czepiać na nie, co tylko chcecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzaniec jest offline