View Single Post
Stary 26-07-2012, 20:38   #1
norbertgdynia
ford::beginner
 
Avatar norbertgdynia
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Rumia
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 33
Domyślnie Dziwne buczenie przy skręcie w lewo, proszę o diagnoze.

Witam, od 3 miesięcy mam dość niespotykany problem, a mianowicie...

Przy skręcie (tylko) w lewo słychać charakterystyczne buczenie i dzwięk bicia bez rezonansu na układ kierowniczy. Pierwsze co było sprawdzone to przeguby wewnętrzne i zewnętrzne z obu stron, łożyska w obu kołach przednich, osłony na tarcze, tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, zaciski, tłoczki. Wszystko zostało rozebrane, przeczyszczone i złożone na nowo. Brak jakichkolwiec uszkodzeń, nadmiernego zużycia, poprostu jest ok. Sworznie, tuleje na wachaczach, łączniku też są ok. Dzwięk jest jednostajny, nasila się wraz ze wzrostem prędkości skrętu. Przy jezdzie na wprost, lub skrętu w prawo, brak tego buczenia i odgłosu stukania (jakby wał sie obracał w okręcie)

Co dalej, przy jezdzie na wprost, słychać czasem choć nie zawsze, taki metaliczny dzwięk jakby małe blaszki ocierały się o siebie. Jest to nieregularne, bez wpływu na prędkość, czy delikatny skręt, czasem mam wrazenie że przy hamowaniu cichnie. Na postoju cisza, nawet jak wkręcam silnik na obroty i trzymam na 2, 3 czy 4 tys to brak tego dzwięku.

Czy koledzy mają jakieś pomysły na diagnozę? Mam jeszcze jeden typ ale niechciałbym sugerować odpowiedzi.
Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu...
norbertgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem