Temat: [S-MAX 2006-2015] Jaki hak zamontować
View Single Post
Stary 17-03-2014, 21:36   #15
wikt00r
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4 Titanium, wcześniej S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCI BITURBO 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jaki hak zamontować

Ja osobiście polecam czeską Galię.
W poprzednim samochodzie miałem odkręcany na śruby - zdjąłem hak może ze dwa razy, a potem już mi się nie chciało. Dlatego teraz szukałem takiego, który się łatwo wypina. Nie chciałem też wydać 2tys na Westfalię. Znalazłem Galię i to był strzał w dziesiątkę. Za ok. 1000zł masz wypinany bez żadnych śrub. Co ciekawe, ocynkowana jest nie tylko kula, ale także stała rama montażowa.

Ja wożę na tym platformę rowerową. Dzięki montażowi poziomemu, nie obawiam się nacisku pionowego jaki generują rowery.
Cały mechanizm ukryty jest w kuli, dzięki czemu po jej wypięciu nie ma ryzyka, że mechanizm zardzewieje gdyby pozostał w części stałej na zewnątrz.
Dodatkowo elektryka jest chowana.

Podaję link, gdzie są filmy pokazujące montaż: http://www.steelcar.com.pl/

Hak nie ma zabezpieczenia przed kradzieżą. Moim zdaniem nie jest to potrzebne. Kiedy nie potrzebuję, to go po prostu nie zakładam.
Kiedy jest już założony, to aby go zdjąć trzeba zrobić obrót o 90 stopni. Konia z rzędem temu, kto to zrobi z założoną przyczepą lub platformą rowerową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma po prostu fizycznej możliwości. Nawet jakby Pudzian mi rowery z paltformą ukraść, to platforma rowerowa opiera się o podłoże uniemożliwiając zrobienie pełnego potrzebnego obrotu do wyjęcia. A tak przy okazji jeden kluczyk mniej do zgubienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zrobiłem jakiś czas temu kilka fotek jak wygląda kula i tył samochodu kiedy jest zdjęta - jeszcze było dużo śniegu i samochód lekko brudny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford hak 1.jpg (91.7 KB, 280 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ford hak 2.jpg (91.6 KB, 253 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2014-02-01 13.28.26.jpg (92.7 KB, 268 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2014-02-01 13.18.51.jpg (96.4 KB, 254 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2014-02-01 13.19.35.jpg (96.9 KB, 229 wyświetleń)
wikt00r jest offline   Odpowiedź z Cytatem