Temat: [Transit 2000-2006] Klimatyzacja na tył
View Single Post
Stary 04-11-2013, 11:06   #102
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Cytat:
Napisał kuba102 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się rozsypały w nim kółeczka zębate...
Czy chodzi o to:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do serwosiłownika klap: to częsta awaria, wyciera się kółko zębate. Zdejmij ten zespół z nagrzewnicy i rozbierz: to łatwo można naprawić.
Kiedy rozbierzesz przekładnię i zobaczysz które kółko przeskakuje, to zauważysz, że jest bardzo wysokie. Jeżeli przesunie się je osiowo, to zacznie pracować na niewytartej części zębów. Trzeba to kółko z jednej strony skrócić, a z drugiej strony podłożyć odpowiednie podkładki - kółko przesunie się i jakiś czas będzie ok.
Ważna uwaga: ten siłownik w czasie przełączania klap działa świetnie, nie ma tam dużych sił. Problem zaczyna się gdy dochodzi do krańcowych położeń i musi dociągnąć klapę i ją docisnąć - wtedy gwałtownie rośnie siła na trybach przekładni i wtedy ulega uszkodzeniu
Dlatego najlepiej nie ustawiać pokrętła w krańcowe położenia, tylko "o oczko" cofnąć. Wówczas przekładnia będzie służyła długie lata...
Ja już to wszystko przećwiczyłem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem