View Single Post
Stary 10-04-2024, 19:40   #1
leandrovitali
ford::beginner
 
Imię: Leandro
Zarejestrowany: 11-05-2022
Skąd: Brazil
Model: Fusion AWD Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 10
Lightbulb Dołożenie tempomatu adaptacyjnego z funkcją Stop & Go

Cześć wszystkim, wszystko w porządku?

Mam Fusion 2013 AWD 2.0 Ecoboost Titanium (benzyna), który jest już wyposażony w fabryczny tempomat adaptacyjny/ACC (automatycznie dezaktywuje się, gdy prędkość spadnie poniżej 30 km/h).
Zacząłem czytać kilka postów na temat modernizacji ACC za pomocą Stop & Go i postanowiłem spróbować to wdrożyć. Zdałem sobie sprawę, że jest to bardzo złożony projekt, gdyż wymaga wielu testów, programowania, wymian i adaptacji różnych modułów.
Mimo wszystko postanowiłem spróbować i zacząłem od wymiany modułu ABS (na CADS3), tylnych czujników ABS, IPC, SCCM, przycisków po lewej stronie kierownicy, CCM, IPMA (podłączyłem prywatną sieć CAN pomiędzy CCM x IPMA) i GWM, wszystko od Fusion AWD 2.0 Ecoboost 2018 Titanium, który ma już natywnie fabryczny system Stop-And-Go.
Nawet zaprogramowanie wszystkich modułów z wbudowaną aktywacją Stop-And-Go, niestety system nie działał. Kiedy aktywuję przycisk „ON”, na IPC pojawia się on jako dostępny (SET), ale jeśli próbuję go ustawić (przycisk „SET”), niestety nic się nie dzieje i nie jest generowany żaden błąd/DTC.
Czy ktoś ma jakiś pomysł, czego mogę spróbować?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-04-2024 o 20:22
leandrovitali jest offline   Odpowiedź z Cytatem