View Single Post
Stary 03-10-2019, 13:29   #27
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Opony wielosezonowe - hit czy kit

nie ma wolnych mediów, nie ma niezależnych dziennikarzy ...Hmm..to w jakim świecie my żyjemy?

czytałem wiele testów, także testów opon, i porównywałem je ze sobą. Wyniki nie zawsze się pokrywały, a bywały zaskakujące, stąd uważam, że nie wszyscy dziennikarze oceniają tak samo. Ale wychodzi z nich (testów) jedno: markowe opony całoroczne okazywały się zaskakujące dobre, co przy coraz łagodniejszym klimacie i dość ciepłych zimach może być interesującą alternatywą dla 2 kpl.opon (letnich i zimowych), szczególnie w przypadku "zwykłych" popularnych samochodów.

Jak ktoś preferuje spokojny styl jazdy i nie robi dużych rocznych przebiegów, to takie opony, moim zdaniem, mają sens. I nie jest to oszczędzanie na bezpieczeństwie, ale raczej na kosztach. Sam rozważę zakup takich, jak zużyją się moje obecne, no chyba że wcześniej zmienię samochód.

Przeglądając oferty aut (np. Fordów) w niemieckich ogłoszeniach, można dość często znaleźć opis "all season tyres", co oznacza "opony wielosezonowe". Gdyby to był szajs, a nie opony, to Niemcy też nie pchaliby się w taki produkt,a klimat mają w sumie podobny do polskiego.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 03-10-2019 o 13:31
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem