Temat: [S-MAX 2006-2015] Wyciszyłem maksia...
View Single Post
Stary 10-04-2009, 10:55   #6
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Odpowiadając na pytania z postów w temacie odpowiem tak:

1. Dynamat Extreme - profesjonalna mata wygłuszająca stosowana przez firmy Car Audio (jak zostało wspomniane wcześniej), pod głośniki lub lepiej na całe drzwi.
2. U mnie są 3 warstwy - jedna od wewnątrz na poszyciu zewnętrznym, dwie na kratownicy wewnątrz drzwi, na której mocowane są elementy sterowania szybami, linki, głośniki etc.
3. Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).
4. Mam Navi DVD i jak zobaczyłem jakie głośniki Ford wkłada do zestawu Navi za 8 koła, to mi ciśnienie skoczyło :533: (20W made in china).
5. Zdecydowałem się wymienić głośniki, ponieważ oryginały w mojej subiektywnej grały bardzo przeciętnie (min. wspomniany rezonans, brak chociażby zadawalających basów), a nie chciałem do tej operacji podchodzić ponownie... Dodatkowego wzmacniacza nie zakładałem (min. + 1200zł).
5. Szczegóły montażu znają tylko montażyści z Audio Complex-u w Poznaniu, nie chciałem robić tego sam, aby efekt był optymalny. Po drugie auto nie kosztowało 5zł i nie chciałem czegoś spaprać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Przyjrzę się jeszcze nadkolom, ale te akurat łatwo zrobić samemu, jeśli uznam to za konieczne.
7. Właściciele wersji 7 osobowej, w szczególności na kołach 16" mają pod tym względem lepiej (dodatkowa warstwa tłumiąca z siedzeń) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
8. Koszty - całość 2500zł. Głośniki z montażem 1200 zł, reszta maty (poszło sporo, bo drzwi w maksiu mają swoją powierzchnię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) no i robocizna - cały dzień...
9. Reasumując - decyzja słuszna, bo auto na wiele lat, w bogatej wersji, nie chcałem mat dekarskich ani asfaltów, bo to nie używka za parę tysięcy złotych... Teraz pozostaje mi poczekać na ostateczne ułożenie się głośników, wg fachowców min. 50 godzin pracy.
Ciekawostka: obecnie nie używam korektora dźwięku, kontur (loudness) nieznacznie, a głośniki już grają lepiej, szczególnie jak się im zapoda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem