View Single Post
Stary 18-04-2018, 11:48   #54
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania ale na szczęście poradziłem sobie sam. Zostawię wskazówki i informacje dla potomnych czego się dowiedziałem:
- zasilanie: proszę brać ze skrzynki bezpieczników tył po lewej stronie w miejscu FA11(opisane 2 pinowe złącze). Najprawdopodobniej będzie brakowało wam jednego pinu (Ducon 6.3 męski) który standardowo prowadzi do szarej kostki zasilającej moduł TTM. Duże prawdopodobieństwo że nie będzie miał tego połączenia ale to nie problem: kupujesz kabel pod 40A i obrabiasz go wspomnianym konektorem z jednej strony (jak nie znajdziesz to kup używaną skrzynkę bezpieczników za nieduże pieniądze i wypnij sobie konektor i najlepie z bezpiecznikiem 40A) i omieść go do swojej skrzynki bezpieczników i poprowadź do tylnego prawego boku tam zarób go konektorem żeńskim 6.3 z plastikowa nakładając plastikową osłonkę.
- W zielonej wiązce jak masz trzy kabelki to dodaj jeden z uziemieniem, konektor taki jak we wtyczce bluetooth (chyba takie ale nie dam sobie głowy obciąć Konektor 000979009E MQS ).
-jak mamy wszystko gotowe łącznie z montażem haka i orginalnej wiązki haka do forda to podpinamy wszystko do modułu TTM. Zasilanie modułu podpiąłem pod ten konektor bliżej zielonej wtyczki (bo są dwa)
- później wystarczy aktywacja w BCM w 2 miejscach: strona 3->"with trailer tow attachment" i strona 2->Trailer module with 13 pin czy coś takiego
- I gotowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety jak ktoś ma nieoryginalne czujniki cofania podpięte pod zasilanie świateł cofania to będa piszczeć ale wystarczy zrobić sobie ręczny przełącznik na zasilaniu czujników cofania który będziesz zmieniał przy podłączaniu/odłączaniu przyczepy- to jest najprostsze rozwiązanie. Można bawić się z przekaźnikiem 12V który by tym sterował ale nie chciałem się tym bawić.
Radze osobom które chcą założyć hak instalować 13 pinową instalacje bo przepisy np. narzucają posiadanie pełnego oświetlenia przy montażu uchwytu rowerowego i za jej brak można dostać mandat (dobra wola policjanta).
Powodzenia
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem