View Single Post
Stary 02-01-2013, 07:54   #1
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Zerowanie licznika, podświetlenie zegarów i inne cuda..

Witajcie w Nowym Roku!
Kilka dni temu mój dziadek Galaxy znów spłatał mi figle. Po każdym uruchomieniu silnika zeruje mi się licznik przebiegu dziennego. Oświetlenie zegarów nie działa bez włączonego zapłonu, nie działa panel sterowania ogrzewaniem, drzwi kierowcy nie zawsze reagują na pilota (albo nie chcą się otworzyć albo się nie zamykają). Nie wiem czy ma to związek, ale przed wystąpieniem tych usterek (wszystkie wystąpiły jednocześnie) naprawiałem wiązkę idącą do tylnej klapy. Nie działały już wsteczne lampy, czasem klamka pokrywy bagażnika nie miała zasilania i musiałem otwierać bagażnik kluczykiem. Wyciąłem dłuższy fragment uszkodzonej wiązki i w to miejsce zastosowałem nowe, miękkie przewody. Po tym zabiegu tylne oświetlenie działa w 100% procentach, klamka zawsze otwiera bagażnik, generalnie usterka usunięta.....tylko pojawiły się nowe problemy, jak opisałem na początku. Na mój gust, to uwalony jest jakiś bezpiecznik, albo przekaźnik - jednak sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w kabinie kierowcy i niby wszystkie OK.
Jest jakiś bezpiecznik, który odpowiada za zerowanie licznika, podświetlenie zegarów i zamek w drzwiach kierowcy?
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem