View Single Post
Stary 07-11-2015, 14:54   #5
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 163 km zrobiony na 200km z dziurą w tłoku

temat dość ciekawy
na dzień dzisiejszy będę skłonny do takiej opinii:

sprawa jest niepowtarzalna, od 2010r. zrobiłem ich ok. 100-120 sztuk i niektóre mają po 200tkm po modyfikacji, bez usterek, więc to już o czymś świadczy

ilość diesla/dawka wtryśnięta musi się spalić w odpowiedniej ilości powietrza, jesli jest go za mało, jest dym i robi się gorąco
w autach z DPF nie widać zadymienia, tylko lambda pokazuje ilość tlenu, a to się zawsze zgadza

jeśli wypaliło dziurę w tłoku, jednym, jak wyglądały pozostałe?...bo dawki paliwa są równo podawane na wszystkie cylindry...dlatego wciąż obstawiam jednak drobne niedociągnięcia w rozpylaniu paliwa, co wcale nie musi wyjść na testach wtrysków

ostatnio miałem okazję wywalać DPF z takiego silnika po chipie na ok. 200KM, był to dla mnie ciekawy eksperyment, ponieważ był to pierwszy poliftowy na delphi bez dpf na chipie w którym mogłem zobaczyć organoleptycznie ilość dymu...takowego nie stwierdzono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

następnym problemem może być autostradowy styl jazdy, znaczy dłuższe utrzymywanie prędkości przy pełnym obciążeniu, tutaj zawsze zalecam, tak nie jeździć , 200km/h stała prędkość jest OK, ale nie pod dłuuuugą górę, gdzie na tempomacie, tak naprawdę "przepustnica" jest otwarta na max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


aaa i jeszcze jeden przypadek z którym się spotkałem, dziura w tłoku po 220tkm w seryjnym silniku, dlatego nie można generalizować tematu

oczywiście, auto po tuningu jest bardziej narażone na usterki, nie ma innej mozliwości, dlatego wymaga trochę innego traktowania
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem