Temat: [Focus 2008-2011] Olej w odmie
View Single Post
Stary 02-09-2022, 07:49   #21
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Olej w odmie

Przecież napisałem "Zawsze będzie trochę oleju w odmie, bo po to przecież jest, aby odprowadzać mgłę olejową" Przecież jest zrozumiałe, że mgłę olejową ze skrzyni korbowej zabierają gazy spalinowy przedostające się tam przez nieszczelności układu tłok- tuleja. Przecież nie napisałem, że odma nie odprowadza jak to nazywacie potocznie " przedmuchów" bo to są właśnie gazy spalinowe. A mgła olejowa nie jest w odmie "niechcący" tylko jest zabierana przez jak to nazywacie "przedmuchy" ze skrzyni korbowej. Mgła olejowa powstaje we wszystkich sinikach tłokowych przez uderzenia wirujących części korbowo-tłokowych w cząsteczki oleju i jej zadaniem jest również smarowanie wielu współpracujących podzespołów. Odma odprowadza nadciśnienie gazów, te oczywiste przedmuchy, ale jej głównym zadaniem jest oddzielenie gazu od oleju. Więc odma nie jest tylko do odprowadzania "przedmuchów" i o tym tylko pisałem i powtórzę jeszcze raz - "Zawsze będzie trochę oleju w odmie, bo po to przecież jest, aby odprowadzać mgłę olejową"

Więc kolego Zulim się zdecyduj, czy odma odprowadza mgłę olejową czy nie ?

Napisał Waterspoon:
Zawsze będzie trochę oleju w odmie, bo po to przecież jest, aby odprowadzać mgłę olejową.

Napisał luckyboy
Odma nie jest po to...odma ma na celu odprowadzać przedmuchy...

Ostatnio edytowane przez Waterspoon ; 02-09-2022 o 07:59
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem