View Single Post
Stary 02-08-2011, 11:06   #50
RavenMeadow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2011
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie

Witam
Ja też dorzucę coś od siebieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczęło się standardowo:
kontrolka check engine, warsztat
diagnoza: popsuty EGR, najlepiej wymienić na nowy
Po wymianie zaworu wraz z rurą łączącą z kolektorem, po paru kilometrach znowu zapaliło się check engine, a na komputerze pojawił się ponownie błąd P0405, wkurzyłem się ostro, ale że mieszkam w małym mieście to i wiedza "mechaników" jest mała, więc dałem sobie spokój.
Było to jesienią ubiegłego roku. I tak z zapalonym check jeździłem aż do zimy i nagle przy pierwszych mrozach check engine nagle samo zgasłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale niestety wraz z wiosną znowu wróciła awaria i lampka check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie mam pojęcia co dalej robić, kolejna wizyta w warsztacie skończy się pewnie kolejnym zaleceniem: wymienić EGR na nowy.
Miał ktoś może już podobny przypadek? Czemu check gaśnie gdy jest mróz a zapala się przy dodatnich temperaturach? Co jeszcze mogło się popsuć oprócz zaworu, że wywala błąd P0405?
RavenMeadow jest offline