View Single Post
Stary 28-04-2011, 15:36   #43
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie

Koledzy,
Czy ktoś się orientuje gdzie w EGR sterowanym tylko i wyłącznie elektronicznie (2.2 TDCi 2006r - absolutny brak sterowania podcisnieniem) znajduje sie czujnik położenia?

Czyściłem ostatnio swój EGR i wydaje sie on być mechanicznie najzupełniej sprawny (ilość nagarów była znikoma) jednak samochód przy podłączonym zaworze dalej szaleje (dusi się na niskich obrotach)
Odłączenie EGR - wszystko chodzi elegancko, ale pojawia się check engine

Rozebrałem również cała część sterującą znajdującą sie pod czarna plastikową osłona (patrz obrazek) i znajdują sie tam 2 zębatki, silniczek oraz sprężyna powrotna. Czujnika nigdzie nie widać, a problem jest ewidentnie z nim związany gdyż cały mechanizm chodzi bez najmniejszego problemu.

Widac że do części sterującej dostała się woda (widac drobne ślady korozji w pobliżu małego otworka odpowietrzającego). Mam dziwne przeświadczenie że w gorące słoneczne dni problem się nasila. Gdy jeżdżę wieczorami dusi się bardzo rzadko lub wcale. Może to zbieg okoliczności ale w zimę problem nie istniał... Co ciekawe jak auto postało kilka dni na parkingu podziemnym to przez 2 dni miałem spokój. Przypomina to trochę problem z centralnym zamkiem który kiedyś miałem w mondeo mk2 (wtedy było na odwrót: zamykał wszystkie drzwi z klamki od środka tylko w ciepłe słoneczne dni)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez milap ; 28-04-2011 o 15:47
milap jest offline