View Single Post
Stary 25-01-2019, 11:06   #102
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Który olej "ze stajni" Motul będzie lepszy

A ja mam zapytanie o Motula do mojego MK4 1.6 120km.

Na ostatniej wymianie (moja pierwsza w tym samochodzie) zalałem Motul 8100 ECO-NERGY 5W30, w opisie ma informację o "Dopuszczenia producentów : FORD WSS M2C 913D". Poniżej pozostałe info od producenta:

Zastosowanie: Olej silnikowy
Typ Silnika: 4-suwowy
Jakość: 100% Syntetyczny
Zakres Produktów: Samochody osobowe
Lepkość: 5W30
ACEA Standardy: ACEA A5/B5
API Standardy: API SL/CF


Obecnie widzę, że z tym olejem jest dosyć "krucho" w dystrybucji (choć mam miejsce, gdzie mogę go kupić), zastanawiam się, czy może inny Motul mógłby być równie dobry do silnika w moim MK4? Do wyboru jest tego mnóstwo, na stronie Motula w wyszukiwarce oleju do stosownej wersji pojazdu pokazało mi jeszcze do wyboru:

Motul SPECIFIC 913C 5W30
Ford, Land Rover, Jaguar i Volvo - W pełni syntetyczny olej silnikowy do silników benzynowych i Diesel, w których producenci (Ford, Land Rover, Jaguar i Volvo) wymagają stosowania olejów o niskiej lepkości wysokotemperaturowej HTHS.
Klasa jakości ACEA A5/B5
Specyfikacje: FORD WSS M2C 913C kompatybilny ze specyfikacją FORD WSS M2C 913A i 913B


Motul SPECIFIC 913D 5W30
FORD - W 100% syntetyczny paliwooszczędny olej silnikowy specjalnie opracowany do silników Diesla oraz do niektórych silników benzynowych grupy Ford (sprawdź zalecenia w karcie technicznej produktu). Spełnia oficjalne wymagania specyfikacji FORD WSS M2C 913 D i jest kompatybilny z poprzednimi wymaganiami FORD WSS M2C 913 A, 913 B, oraz 913 C.
Zastosowanie: Olej silnikowy
Typ Silnika: 4-suwowy
Jakość: 100% Syntetyczny
Zakres Produktów: Samochody osobowe
Lepkość: 5W30
ACEA Standardy: ACEA A5/B5


Ewentualnie może polecicie jakiś inny olej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem