View Single Post
Stary 11-04-2008, 22:10   #35
jawirax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: MKI
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2000
Postów: 87
Domyślnie Re: Straszna zamuła , brak mocy (brak mi już sił)

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek)
jawirax, masz dokladnie takie objawy jak essi taki jak twoj ktory byl u mnie na warsztacie. W nim padł sterownik (komputer) czy u ciebie, nie wiem. Generalnie miernik wepnij w ta sonde co masz i zobacz czy sonda pracuje i jak, czy przypadkiem nie daje cały czas sygnalu na bogato (a wg mnie na 99% daje skoro masz sadze w wydechu).

Pytanie pomocnicze, nie pali ci za dużo benzyny?? Wg mnie uwalony sterownik, mieszanka paliwa za bogata. Prawdopodobnie również uszkodzony wtryskiwacz.

Aha, zdejmij i wybij katalizator, to on muli.

Jak zrobisz odczyt z sondy pochwal sie zobaczymy co dalej.
Sprawa rozwiązana od południa niedawno bylem już trzeci raz się przejechać.Auto całkowicie odżyło - odzyskało moc taką jaką powinno mieć.Jak daj gazu to silnik teraz aż skacze do góry. A jak ruszam z jedynki , potem dwójki i trójki to aż się cały przód samochodu podnosi do góry. normalnie całkiem inne auto . Idzie jak burza , ale się kurde ciesze , a jak na zepsutej sondzie lambda jeździłem 7 miesięcy od kupna tego auta.I auto chodziło w trybie awaryjnym. Teraz cudownie jest - extraaaaaaaaaaaa . Sondę kupiłem uniwersalną firmy Bosal - jest to zamienniki oryginalnej - zapłacilem 130 zł bez kostki , sam musialem kostkę starą przerzucić na sondę nową , ale to był pryszcz bo kolory kabli są identyczne. Kostka z wtyczką NGK kosztowała 350 zl .To już ich pogięło.Po paru kursach auto widocznie zaadoptowało się całkowicie ,błąd po długim resecie 30 minutowym i odkręceniu dwoch klem , chyba zniknoł . Teraz auto chodzi wyśmielicie, po 7 miesiącach mojej mordęgi znim. Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc.AUTKO śMIGA, jak długo tak będzie to nie wiem , jutro opijam żeby się nie popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jawirax jest offline   Odpowiedź z Cytatem