Temat: [Mondeo 2000-2007] Opóźniona reakcja na dodanie gazu
View Single Post
Stary 03-12-2012, 09:37   #5
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na gaz

Jeszcze nie miałem czasu na odłączanie aku ale w między czasie ponawiam pytania:
1. Czy można regulować "programowo" turbinę? (Jej moment "obudzenia się" bądź inne parametry). Pytam ponieważ czasem jeżdżę drugim identycznym Mondeo i ma inną charakterystykę przyspieszenia - turbina jakby startowała wcześniej (ok. 2 tyś, u mnie ok, 2,5tyś) do tego u mnie delikatniej startuje, a w drugim czuć ewidentnego "kopa" i dłużej "ciągnie". Top speed mają praktycznie takie same.
2. Czy istnieje możliwość aby wtryski były źle zakodowane bądź coś nie tak w kompie i stąd ten efekt opóźnionej reakcji na dodanie gazu? Czy ktoś spotkał się z takim problemem powiązanym z wtryskami?

Jeszcze jedno - po odebraniu auta po regeneracji po ok 150km wyskoczyła mi "sprężynka" i odcięło moc - oczywiście załamka, ze dalej problem z wtryskami. Wyłączenie silnika i włączenie ponowne "zażegnało" problem i więcej się nie pojawiła. Niestety komputer nie zapisał błędu (lub go skasował). Na odczyt pojechałem dopiero po przejechaniu kolejnych 300 km i mechanik stwierdził, że kilkukrotne gaszenie i odpalanie mogło ten błąd skasować więc nie wiem co się stało.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 03-12-2012 o 09:46
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem