Temat: [Focus 2008-2011] Dostęp do nagrzewnicy PTC
View Single Post
Stary 21-01-2014, 23:03   #367
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W benzyniaku nie da się tego zamontowac.
W benzyniaku się da bez problemu, tylko sens trochę mniejszy bo silnik nagrzewa się dużo szybciej.

Wracając do tematu intensywności nadmuchu przy włączonej nagrzewnicy PTC. Faktycznie - nadmuch "nie zrywa beretki z głowy"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Ale ja na przykład nigdy nie maiłem takiego życzenia by mi beretkę zrywało... W lecie nie chodzę w beretce, więc nie zauważyłem, że przy schładzaniu wieje dużo mocniej.
Nadmuch w trybie AUTO przy klimie automatycznej jest moim zdaniem jednostajny - niezależnie czy działa PTC czy silnik jest już ciepły nie ma podwyższenia szybkości nadmuchu. Po ok. 1 minucie leci z nadmuchów "na twarz" wyczuwalnie ciepłe powietrze i moim zdaniem to jest OK.
Pamiętajcie, że "do koszuli" to się człowiek rozbiera przy wyjeździe tylko w długą trasę. I wtedy faktycznie trzeba sobie autko rozgrzać przed wyjazdem.
Na co dzień jednak jest się w paltociku i zbyt gwałtowne podnoszenie temperatury wewnątrz auta bardzo gorącym powietrzem może nie wyjść na zdrowie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem