Temat: [Mondeo 2007-2014] Świeca dopalająca błąd
View Single Post
Stary 20-09-2017, 20:19   #28
bonnusek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2017
Skąd: UK
Model: ford galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163km
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy jako ze niedawno stalem sie wlascicielem forda tym ze galaxy 2010 dw10c silnik.jesli admin uzna ze pisze w zlym miejscu to prosze o przeniesienie do innego dzialu.A powod dla ktorego pisze w dziale mondeo jest taki ze na mam ten sam problem ze swieca dopalajaca dpf kod bledu p269f wedlug forscanu a nie znalazlem podobnego watku w dziale galaxy.
W szybkim skrocie sprawa wyglada nastepujaco: ok 2 tyg wieczorem zrobilem krotka trase ok 15km po drogach krajowych ruszajac silnik byl b dobrze dogrzany.przy ruszaniu spalanie chwilowe ok wiec wypalania dpf brak.jako ze to noc droga pusta to nie zalowalem mu i trovhe mu sie dostalo.po powrocie parkowanie i tu spalanie 2.2l/h wiec nawrotka i szybkie koleczko ale...po przejehaniu ok 500m drogami osiedlowymi wyskoczylo engine mulfunction.przejehalem jeszcze z 200m i stop.patrze wypalanie skonczone lub przerwane.kilka dni pozniej z kablem i forscanem wykrywam blad p269f czyli swieca dopalajaca plus spalony bezpiecznik f6.wymiana bezpiecznika kasowanie bledu i w droge.po paru km blad wraca wiec skanuje i znow blad p269f i spalony bezpiecznik.znow wymiana bezpiecznika i znow po paru km spalony.forscan podaje tylko cisnienie roznicowe brak opcji zapelnienia dpfa.jutro sprawdze opor na swiecy aby sie upewnic czy to napewno to.jako ze mieszkam w uk za wymiane swiecy z wtryskiem licza sobie £430 wiec moze uda sie zrobic to samemu
tylko pytanie moje czy trzeba przy wymianie wstrzyknac diesla do tegi calego ukladu zeby przy kolejnym zalaczeniu nie spalilo ponownie swiecy- takie opinie wyczytalem na innym forum?tak tez pisze w instrukcji tsb forda ze trzeba zrobic "bleed" lub "prime".widze ze niektorzy forumowicze wymieniali sami wiec pytam o rade.dzieki za pomoc i sorry za byki ale pisze z tel.pzdr
bonnusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem