View Single Post
Stary 20-04-2024, 21:34   #12
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Cytat:
Napisał MalyKoles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o co chodzi poziomem oleju?
Może być za wysoki i nadmiar jest łapany do spalania z dislem. Dobrze rozumiem?
Na początku jeździłem jak benzyną, bezstresowo włączałem i gasiłem, myśląc że ten proces wypalania odbywa się w tle i nie mam na to wpływu. Tak nie było, wyłączanie samochodu w trakcie wypalania prawdopodobnie doprowadzało do cofania niespalonego paliwa i przybywania oleju w silniku. Na szczęście komputer na czas o tym powiadamał i zmieniałem olej co kilka tysięcy. U mnie jest brak jakiejkolwiek informacji o wypalaniu i minęło trochę czasu zanim je zacząłem wyłapywać, do tego doszła aplikacja na telefon, którą monitoruje stan zapchania dpf (nowe fordy podobno mają coś takiego w menu na zegarach).

Co do interwałów wypalania to jest tak, że jak zapchanie filtra zbliża się do 100% i jazda jest po mieście to wypalanie będzie uruchamiało się co chwila. Powodem są złe warunki dla komputera, co powoduje, że wypalanie będzie zbyt krótkie i niewydajne. Kawałek prostej drogi przy rozgrzanym silniku spowoduje aktywację wypalania, a za chwilę kilkukrotne stanie w korku lub na światłach spowoduje dezaktywację. Ja nie dopuszczam, żeby zapchanie przekroczyło 150% (na aplikacji) - już poniżej 100% robię 15-20 minut trasy na 2-2.5 tys. obr. i wypalam do 0%. Ważne żeby zapchanie było na poziomie zbliżonym do 100%, bo jak kiedyś pojechałem w planowaną trasę z zapchaniem na poziomie chyba 50-60% to przejechałem 600km bez wypalania. Włączyło się dopiero w mieście.

Podobno to normalne, takie teraz czasy itd. Niby jest komputer, a muszę robić tyle dodatkowych rzeczy żeby później nie robić w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez OlBa ; 20-04-2024 o 21:37
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem