Temat: [Mondeo 2007-2014] Zatkany DPF 2.0TDCI
View Single Post
Stary 24-12-2022, 20:02   #101
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Błąd DPF P246B, P2463, P2463-C

Cytat:
Napisał adimen101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy spróbować wypalić trybem serwisowym na miejscu DPFa
myślę, że procedura nie ruszy albo ruszy bez zwiększania obrotów silnika i będzie sobie pyrkał przez 20min, wyświetli komunikat że wszystko ok a po ujechaniu kawałka znowu czek endzin i nagromadzenie sadzy. Blad "Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek stałych" sugeruje, że jest coś co nie daje sie wypalić temu dpfu, albo temperatury, albo ciśnienie róznicowe albo milion innych problemów, o którym się nie śniło fizjonomom - nieszczelność rur od turbo, nieszczelność silnik-kolektor-turbina-wydech, zaciety egr, zacieta geometria w turbinie i inne. Drogi są dwie: trudniejsza - mozolna weryfikacja i usuwanie usterek - może być czaso i kosztochłonne no i nie jeździmy bo dpf się zakamieni i auto stanie + koszty za płukanie, droga łatwiejsza - wykuć wkład, wyprogramować od razu z egrem i w drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. godzina roboty i koszt ja wiem, z pińcet?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem