Temat: [Mondeo 2000-2007] Mondeo - rozstanie poczytajcie !
View Single Post
Stary 20-03-2010, 10:08   #7
gosciak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK3 kombi GHiA
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jam mam w moim mondeo 2.0 TDCI z 2003 roku przejechane 175000km.
Żadnych problemów z jednostką napędową, zero stuków czy szarpnięć. Po przekręceniu kluczyka pracuje tak jak po wyjechaniu z salonu. Tankuje tylko BP ultimate.
Po kupnie był hamowany i wyszło 136km i 335Nm. Dwa lata temu przy przebiegu 140000 robiłem nowy program, ponownie do mierzyliśmy i wyszło 138km i 330Nm.
Jak widać żadnych ubytków mocy po 140 tyś.
W firmie, która robiła program powiedziano mi, że kluczem do bezawaryjności silników TDCI jest tankowanie najlepszych paliw i zawsze pod korek. Minimalizuje to możliwość pociągnięcia "syfu" z dna baku.
Do tego częsta wymiana filtra paliwa. Ja osobiście zmieniam co 45000km, czyli co 3-cią wymianę oleju.
Jeżeli chodzi o olej to leję od początki shell ultra diesel 5w40, a filtry zawsze motorcraft.
Kuzyn (przedstawiciel handlowy) 4 lata temu dostał mondka firmowego tez z 2.0TDCI. Tankował tylko BP-ultimate + filtry motorcraft i olej shell. Jedyna awaria to padnięta turbina miesiąc temu przy przebiegu 350000km!!!

Moje Mondeo było sprzed liftingu, który był w czerwcu 2002, podobnież poprawili od czego czasu układ wtryskowy, co do filtra paliwa to zmieniałem na oryginalny a zbiornik był czyszczony jak pisałem, paliwo ultimate, verva
gosciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem